Değerli Akademisyenler;

Uluslararası Ege Bilimsel Araştırmalar Sempozyumu (UEBAS), siz değerli akademisyenlerin bir araya gelmesi için bir fırsat sağlıyor.

Bu dördüncüsü olmak üzere, 2021 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki bilim insanlarının destekleri ile 4. Uluslararası Ege Bilimsel Araştırmalar Sempozyumu (UEBAS), 16-17 Mart 2024 tarihleri arasında online (video kayıt) olarak siz değerli araştırmacıların katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

4. Uluslararası Ege Bilimsel Araştırmalar Sempozyumunun (UEBAS) amacı; Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Filoloji, Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri, İlahiyat, Mimarlık ve Tasarım Bilimleri alanında araştırmalar yapan, Türkiye’den ve dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmek ve özgün nitelikteki yeni çalışmaların bilinirliğini sağlamak, araştırmacıların çalışmalara dair paylaşımlarını sağlamak ve bu süreçle bilimin gelişimine katkı sunmaktır.

UEBAS, genç araştırmacı adayların deneyim kazanmasına da olanak sağlamaktadır. Lisans ve lisansüstü öğrencilerin bilime katkı sağlayan değerli akademisyenlerle bir araya gelmesi için bir ortam oluşturulmaktadır.

UEBAS Sempozyumu, Ocak 2020 teşvik kriterleri hariç, diğer akademik yükselmeler ve yeni DOÇENTLİK kriterleri ve tüm prosedürlerini sağlamaktadır.

Sempozyum sunum dili Türkçe ve İngilizce‘dir. Sempozyumda sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programında taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

Özgün değeri yüksek ve alana nitelikli katkı sağlayacak olan değerli çalışmalarınızla, 4. Uluslararası Ege Bilimsel Araştırmalar Sempozyumu (UEBAS)‘na katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Önemli Tarihler

Bildiri Son Gönderim Tarihi:

8 Mart Cuma, 2024 Saat:23.00

Kayıt için Son Tarih:

13 Mart Çarşamba, 2024

Video Sunum Son Gönderim Tarihi:

13 Mart Çarşamba, 2024

Sempozyum Tarihi:

16-17 Mart, 2024

Sempozyum Bildiri E-Kitapçığı Yayın Tarihi:

24 Mart Pazar, 2024

en_USEnglish